0312 231 88 55 (pbx)

Hakkımızda

Biz Kimiz?


ESMERALDA ULUSLARARASI TURİZM TİC. DAN. VE TAAH. LTD. ŞTİ.

1994 Yılında kurulan şirketimiz, 28 yıldan bu yana Türk turizmine hizmet vermektedir. Esmeralda Turizm olarak misafirlerimize; en ekonomik şekilde, kaliteli tatil, tur, otel, toplantı ve organizasyon hizmetleri sunmaktayız.

Seyahat Acentemiz, 1994 yılında 2963 belge numarası ile TÜRSAB’a bağlı A grubu seyahat acentesi olarak faaliyetine başlamış ve halen devam etmektedir.

Seyahat Acentemizin 28 yıllık mazisi ile birlikte, acente sahiplerinin sektörel tecrübeleri daha fazladır. 1980–1992 yılları arasında Antalya-Kemer’de konaklama sektörünün hemen hemen tüm kademelerinde çalışma, kendilerine ait üç yıldızlı, yaklaşık 120 yataklı bir otelin işletilmesi, konaklama sektöründeki deneyim ve birçok tesisi yakından biliyor olmak, aynı zamanda seyahat acenteciliği tecrübeleri ve 1995 yılından bu yana profesyonel turist rehberliği yapıyor olmaları sektörel alandaki deneyimlerini göstermektedir. Bu deneyimin yanı sıra, acente sahiplerinden Emin ÖZKAYA Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra, yine aynı bölümde “Turizm İşletmeleri Yönetimi” üzerine yüksek lisansını tamamlayarak, 1994 yılında “Türkiye Seyahat Acentaları’nın Yasal Çerçevesi” adlı master tezini hazırlamıştır. 2000 - 2001 döneminde Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Ankara Bölgesel Yürütme Kurulu üyeliğinde bulunmuş, 2013 yılından bu yana da TÜRSAB Komitelerinde görev almış olmak ile birlikte; 2016 - 2018 yılları arasında yeni dönemde Orta Anadolu Bölgesel Yürütme Kurulu Yönetim Kurulu üyeliği görevinde bulunmuştur. Öte yandan 2000 yılından bu yana, 22 yıldır Ankara’da bulunan bir vakıf üniversitesinde Seyahat Acenteciliği dersi vermeye de devam etmektedir. Turizmci ve Seyahat Acenteleri Derneği (TURSAD) kurucu Başkan Yardımcılığı ve 2020 - 2022 dönemi TURSAD Genel Başkanlığı görevini yürütmüş ve 2018 yılından bu yana Ankara Ticaret Odası (ATO)’nda, seyahat acentelerinin de bulunduğu Meslek Komiteleri Başkan Yardımcılığı görevine devam etmektedir.

Seyahat Acentemiz ve çalışanları çok geniş bir yelpaze içinde yer alan seyahat acenteciliği faaliyetlerinin hemen hemen hepsini gerçekleştirmektedir. Bunlar kısaca, yurt içi ve yurt dışı paket turlar ve özel turlar (Tüm Türkiye ve Yurt Dışı Çeşitli Ülkeler), yurt içi ve yurt dışı otel rezervasyonları, gruplara özel turlar, tüm havayolları biletlerinin satışı, VIP hizmetleri, yurt içi, yurt dışı kongre ve seminerlere grup götürülmesi, kongre, konferans, seminer, bayii, kurum toplantıları, alternatif turizm hizmetleri, yat turları, ulusal – uluslararası spor organizasyonları, araç kiralama ve transfer hizmetleri gibi bir çok organizasyon üzerine çalışmaktadır. Aynı zamanda Sağlık Turizmi Aracı Kuruluşu Belgesi sahibi olan firmamız bu alanda da faaliyetlerine devam etmektedir.

Esmeralda Turizm olarak misafirlerimize; kaliteli hizmeti en ekonomik şekilde sunma anlayışımızı kurulduğumuz günden beri sürmekteyiz. 28 yıllık Turizm deneyimiz, dürüst ve ilkeli hizmet anlayışımızla sizlerle birlikte olmaktan mutluluk ve onur duymaktayız.

Saygılarımızla,
Esmeralda Turizm ve Seyahat Acentesi

Image Image