0312 231 88 55 (pbx)

6 GECE 7 GÜN DOĞU KARADENİZ TURU

Yarım Pansiyon
 • Müzeler & Ören Yerleri
 • 1 Hafta
 • Tur Rehberi
 • Araçta İkram
 • Sigorta

Program

Özel tur otobüsümüzle sabah 07.30’da Ankara’dan hareketle, yol güzergâhındaki misafirlerimizi alıp, belirli noktalarda vereceğimiz molaların, Çorum Şehir Merkezi ve Müzesi gezilerinin ardından Samsun’a akşamüstü varış. Samsun’a varışımızı takiben sırasıyla İlk Adım Anıtı, Bandırma Vapuru, Atatürk Onur Anıtı ve Amazon Park gezilerimizi yaptıktan sonra otelimize varış ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Samsun'daki otelimizde (1.Gece)
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Çarşamba, Ünye, Ordu, Giresun güzergahı üzerinden Trabzon’a varış. Varışımızı takiben Trabzon Ayasofya Cami (Ayasofya Müzesi) gezisi. Sonrasında meşhur Akçaabat Köftesini en iyi yiyebileceğiniz yerlerden biri olan Nihat Usta’ya, Akçaabat’a öğle yemeği için hareket. Öğle yemeğinin ardından, Trabzon Atatürk Köşkü’nün gezilmesini takiben, şehir merkezindeki Trabzon’ a has, Trabzon işi yapan gümüşçüler, bakırcılar, hediyelik eşyacıların bir arada olduğu çarşılarda alışveriş için serbest zaman. Sonrasında, bölgede ilk yerleşim izleri 1650 yıllarına dayanan, Trabzon ilinin Çaykara ilçesine bağlı, gözde ve en çok ilgi çeken destinasyonlarından biri olan Uzungöl’e hareket. Of, Çaykara güzergahından geçilerek Uzungöl’deki otelimize akşamüstü varış ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Uzungöl'deki otelimizde (2.Gece)
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, minibüsler ile Uzungöl' den Rustra mezrasına hareket. Mezra yaşamını tanıma ve muhteşem manzarayı seyretme imkânı. Orman içinde yapılacak yürüyüşlerden(Her yaşa uygun) sonra Uzungöl Çarşısı'nda alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman. Öğle yemeğinden sonra Göletler, Demirkapı Köyü, Haldızen Yaylası'nı kapsayan orman içinde, dere kenarında yürüyüşleri de (Her yaşa uygun) olan doğayla baş başa bir gezi. Akşam yemeği ve konaklama Uzungöl'deki otelimizde (3.Gece)
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Rize’ye hareket. Bölgede yetişen bitkilerin yanı sıra nemli iklime uyum sağlamış ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden getirilmiş ağaç ve çiçeklerin, cazibeli duruma getirdiği Rize Botanik (Ziraat) Çay Bahçesi'nde, Rize manzaralı çay-kahve molası ve sonrasında Rize Şehir Merkezi' nde alış veriş ve öğle yemeği için serbest zaman. Serbest zaman sonrası, Rize yöresinin geleneksel dokumalarından olan, sağlam, doğal yapısı, şık görünümü ile yöreye özgü sanat anlayışını bünyesinde barındıran, geleneksel el sanatı Rize Bezi (Feretiko)’ni yakından görmek için bir atölyeye gidiyoruz. Ardından Fırtına Deresi ve Çamlıhemşin'in içinden geçilerek, her zaman yeşil kalan ladin, çam, gürgen, kestane, kayın ve köknar ormanlarının sınırında olan bir vadiye konumlanan ve her mevsim farklı bir güzelliğe bürünen Ayder Yaylası’na ve Gelin Tülü Şelalesi'ne varış. Burada vereceğimiz serbest zamanda dileyen konuklarımız rehberimizin eşliğinde yürüyüş yapabilirler, dileyenler de Ayder Kaplıcası' ndan yararlanabilirler. Akşam saatlerinde Ardeşen, Fındıklı, Arhavi güzergahından geçilerek Hopa'daki otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama Hopa'daki otelimizde (4.Gece)
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, ülkemizi Gürcistan’a bağlayan Sarp Sınır Kapısı’ndaki gümrükten geçerek, Çoruh Nehri'nin Karadeniz’e döküldüğü yere konumlandırılmış Batum bölgesine giriş. Sınırdan geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra aracımıza binip Batum`a doğru ilerlerken, Batum tarihinde önemli yeri olan ve içerisinde Aziz Matthias'ın anıt mezarı bulunan Gonio(Apsaros) Kalesi'ni panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra Çoruh Nehri'nin Karadeniz ile buluştuğu noktayı görerek kent merkezine varış. Şehir merkezinde aracımızdan indikten sonra, şehri rehberimiz eşliğinde yürüyerek dolaşıyoruz. Tiyatro Binası, Piazza Meydanı, Alfabe Kulesi, Poseidon ve Medea Heykelleri, Meryem Ana Katedrali gibi yerleri rehberimizin anlatımları eşliğinde dolaşıyoruz. Sonrasında vereceğimiz serbest zamanın ardından, tekrar Sarp Snır Kapısı'na ulaşıyor ve çıkış işlemlerimizi tamamlıyor, ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Hopa'daki otelimizde (5.Gece)
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında otelimizden hareket. Güzergahımız üzerinde yer alan Sürmene’de, keskinlik ve dayanıklılığı ile ünlenmiş, kültürel bir değer haline gelen Sürmene Bıçağı atölyesine gidiyor ve burada detaylı bilgiler alıyoruz. ArdındanTrabzon’un Maçka İlesindeki Altındere Vadisi'ndeki Karadağ’ın yamacında sarp bir kayalığa inşa edilmiş, Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. UNESCO Dünya Kültür Miras Geçici Listesi’nde yer alan manastır denizden 1150, vadiden 300 metre yüksektedir. Buradaki gezimiz sonrası, Ordu’ya hareket. Akşam saatlerinde otelimize varış ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Ordu/Fatsa'daki otelimizde (6.Gece)
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Amasya’ya hareket. Öğleden sonra, tarih boyunca önemli yerleşimlere sahne olmuş ve Osmanlı Dönemi’nden günümüze gelen seçkin eserlere sahip Amasya'ya varış. Amasya’da; Yeşilırmak Nehri, Kral Kaya Mezarları, Hazeranlar Konağı, Gök Medrese Cami, Beyazıt Külliyesi, Amasya Müzesi, Saraydüzü Kışla Binası Milli Mücadele Müzesi ve Kongre Merkezi görülecek yerler arasındadır. Ankara'ya gece saatlerinde varış ve tur bitimi. Bir başka Esmeralda Tur seyahatinde buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşma.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler


 • Lüks Tur Otobüsleriyle Ulaşım
 • 3-4 Yıldızlı Otellerde 6 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • (6 Gece Konaklama + 6 Sabah Kahvaltısı + 6 Akşam Yemeği)
 • Tur Programı İçerisinde Belirtilen Tüm Geziler
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Uzungöl Minibüs Ücreti, Sümela Minibüs Transferi
 • Batum/Gürcistan Minibüs Transferi
 • ESMERALDA TUR Refakati
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Müze Ören Yeri Girişleri İçin Müze Kart Alınması Hizmetleri ve Bedeli (TC Vatandaşları İçin)
 • Programda Yer Alan Özel İşletme Giriş Ücretleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler


 • Tüm Kişisel Harcamalar
 • Öğle Yemekleri
 • İlk Gün Alınacak Sabah Kahvaltısı
 • Son Gün Alınacak Akşam Yemeği
 • Yabancı Ülke Vatandaşları İçin Müze-Ören Yerleri Giriş Ücretleri (Museum Pass Ücreti + Özel İşletme Giriş Ücretleri)
 • Yemeklerde Alınan İçecekler

*Not: Rehberiniz programın aslına sadık kalmak kaydı ile gerektiğinde program akışında değişiklik yapabilir.